Novinky

 

     Tento víkend 22.-23.9.2018 jsme se zúčastnili další soutěže a to Memoriálu Richarda Šrámka pořádaného OMS Nový Jičín. Sraz byl v nádherném prostředí zámku Bartošovice a sešlo se celkem 23 psů. My jsme si tentokrát vylosovali šťastné číslo 14 a opět jsme začínali prací na hluboké vodě. K naší velké radosti Tina i tentokrát předváděla spolehlivou chuťovou práci a sobotu dokončila s plným počtem bodů.

V neděli ráno jsme nastoupili k podzimním zkouškám na velké pole, kde Tina opět nezklamala a jedinou ztrátou byla trojka z klidu před srstnatou zvěří, protože se zde žádná nenacházela. Na malém poli předvedla bezkonkurenční vlečky a svoji ojedinělou slabší chvilku si vybrala při přinášení bažanta, kdy si za častější opravování a přehňácávání vysloužila 3 z přinášení.

Celou soutěží jsme tedy zase prošli se dvěma trojkami a dosáhli dalšího fantastického výsedku, když Tina dokončila memoriál s výsledkem I.cena, 393 bodů (293 PZ + 100 SZVP), Vítěz memoriálu, Nejlepší práce na poli, CACT 🙂     O víkendu 8.-9.9.2018 jsme s Tinou absolvovali Všestranné zkoušky pořádané OMS Ostrava a stejně jako před týdnem jsme si vylosovali startovní číslo 11. Zkoušek se zúčastnilo celkem 16 psů a my v sobotu ráno začínali prací na vodě. Tu opět v chladném a deštivém počasí Tina zvládla bez sebemenšího zaváhání a my se přesunuli na velké pole s plným počtem bodů. Tam Tina předvedla svoji standardní krásnou práci, kdy nádherně vystavila a uklidovala dva bažanty a jedno srnčí. Poté před ní ale vyskočilo ještě jedno srnčí a jeden zajíc, přičemž jsem ji musel lehce usměrnit písknutím, takže si vysloužila 3 z klidů před srstnatou zvěří. V pozdních odpoledních hodinách jsme absolvovali disciplíny na malém poli, kde už si značně unavená Tina trochu zahrála na moje nervy při dohledávce bažanta a byla z toho 3 z přinášení pernaté zvěře. S pouhými dvěma trojkami ze sobotní části zkoušek jsme s velkým očekáváním vzhlíželi k nedělním lesním disciplínám.

     Začínalo se tradičně přinášením lišky přes překážku, kde podle rozhodčích Tina dlouho váhala a úplně nedosedla při odevzdávce, takže z toho byla pěkná dvojka. Největší zátěžová zkouška mojí nervové soustavy ovšem klasicky přišla při vlečce s liškou. Po tom, co mi Tina lišku krásně odevzdala v čase 9:13 mi spadl obrovský kámen ze srdce a ještě nikdy jsem nebyl tak šťastný za jedničku, jako v tento okamžik.

     Zbytkem zkoušek jsme prošli bez většího zaváhání a z Tiny se tak stala všestranná fena s krásným výsledkem II.cena, 465 bodů, 5. místo z 16 psů 😉     O tomto víkendu 31.8.-2.9.2018 jsme se zúčastnili naší vrcholné klubové soutěže Memoriálu MVDr. Jiřího Michálka. Letošní ročník se konal v Čelákovicích a byl po všech stránkách velmi dobře organizačně zvládnutý. Jak už je zvykem na našich klubových akcích celý víkend probíhal ve velmi přátelské atmosféře a jedinou kaňkou bylo sobotní počasí, když téměř celý den pršelo. Ovšem tím se zkušení vůdci a dobře připravení psi nemůžou nechat rozházet a proto jsme si užívali výborné práce naší Tiny i přes tuto nepřízeň počasí.

Při pátečním losování jsme si vytáhli startovní číslo 11 a to znamená, že v sobotu jsme začínali zkouškami z vodní práce a jako úplně první nastoupili na hlubokou vodu. Zde se projevilo to, že Tina je pořád ještě trochu trémistka a v kombinaci s trvalým deštěm potřebovala trochu víc povelů, aby se pořádně rozplavala a předvedla kvalitní práci. To pro nás znamenalo první a zároveň poslední sobotní trojku. Dále už Tina předváděla velice precizní a chuťovou práci, za což si vysloužila jen samou chválu.

V neděli už se počasí umoudřilo, oteplilo se a Tina na poli předvedla to, proč se vyplatí výcvik ohařů dělat. Při pohledu na to, s jakým nadšením hledá v poli, jak vystaví, postoupí a ukliduje bažanta i zajíce, přitom opravdu srdce každého kynologa zaplesá… Jediné chybičky se dopustila při vlečce s bažantem, kdy spíše mou vinou vyrazila svou tradiční raketovou rychlostí mimo stopní dráhu a bažanta našla až při zpáteční cestě…

Suma sumárum celý memoriál dokončila se dvěma trojkami a výsledné ohodnocení znělo I.cena, 391 bodů (295 PZ + 96 SZVP), Vítěz memoriálu, Klubový vítěz, Nejlepší práce na poli, CACT.

Celý víkend se prostě vyvedl na jedničku s hvězdičkou, Tina nám udělala obrovskou radost a my věříme, že tohle nebyl  zdaleka poslední její úspěch 😉     Z dalekého severu k nám dorazila úžasná zpráva, že Jerryho dcera Wretdalens Tosca byla oceněna, jako Nejlepší mladý maďarský ohař roku 2017 ve Švédsku 🙂 Máme obrovskou radost a moc gratulujeme 😉     V neděli 29.4.2018 jsme se s Tinou zúčastnili Klubových podzimních zkoušek českých fousků v Bravanticích se zadáváním titulu CACT. Zkoušky se konaly ve výborných, dobře zazvěřených terénech za slunečného počasí s teplotami okolo 28 stupňů. To bylo pro všechny psy včetně Tiny poměrně dost náročné, což se projevilo zejména tím, že když okolo třetí hodiny odpoledne měla přinést vlečeného zajíce, tak na první pokus odmítla, ale při druhém vypuštění už všechno provedla přesně jak má a stálo jí to jen sníženou známku z vlečky a přinášení srstnaté zvěře. Ostatní disciplíny, zejména hledání prováděla s velkým přehledem, čímž mě opět nesmírně potěšila. Měla akorát trochu smůlu při samostatném hledání, když vypuštěný bažant se před ní procházel, jako pán, ona ho viděla už z velké dálky a když se přiblížila, tak bažant odletěl. Proto vystavení nebylo takové, jak by mělo být a lepší známku než 3 si nemohla vysloužit.
     Na závěr příjemně stráveného dne byla Tina vyhlášena na 5.místě z 15 ohařů s výsledkem I.cena, 283 bodů. Soudcovskou tabulku najdete u Tiny v sekci Zkoušky.     Vítáme vás na stránkách nově vzniklé chovatelské stanice Ze Slezských luk, která se zabývá chovem Maďarského ohaře krátkosrstého. Momentálně v naší chovatelské stanici působí chovný pes ChT. Jantar z Chlumčanské doliny (Jerry) a chovná fena Ballantine Damashca Aponivi (Tina) a plánujeme vrh “ A “ z jejich spojení.
Na tomto místě vás budeme informovat o všech novinkách, výsledcích a veškerých aktivitách našich psů.